Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výběrové řízení - model DsmP

 

 

V srpnu roku 2010 se mi po 10 měsícich , jak pravily techničky DsmP " otravování  " podařilo je  přesvedčit, aby pozvaly kominíka do našeho domu. A světe div se , ukázalo se, že i když techničky tvrdily, že komíny jsou pravidelně prověřovány a jsou v pořádku, není to pravda, a že měli pravdu kominíci, kteří v řijnu 2009 konstatovali, že komíny v našem bytě jsou v nevyhovujícím stavu. V nevyhovujícím stavu byly komíny ještě ve dvou dalších bytech, majitelé si tím minimálně 5 let hlavu nelámali , jeden z nich v roce 2005 vybudoval v bytě ústřední topení a za peníze společenství si nechal vyvložkovat komín, evidentně špatně, nikdo se však k provedení práce ani ke schválení komínu nehlásí

13.10.2010 byla svolána schůze společenství, které se zůčastnil pan ředitel Čechák, pan Dutko a technička pani Fialová. Na schůzi předložil pan Horáček nabídku, že komíny převložkuje za přibližně 300 000 Kč. Vzhledem k výši zakázky někteří majitelé bytů žádali předběžnou kalkulaci a také vypsání výběrového řízení. Nic takového společenství vlastníků nebylo předloženo a 7.11.2010 začala firma Horáček  vybourávat zdi na chodbě. Navštívila jsem proto pana ředitele Čecháka, který 7.11.2010 tvrdil, že Horáčkovi nic nezaplatí, protože s ním žádnou smlouvu neuzavřel, když ale pan Horáček tvrdil, že smlouvu má, šla jsem 8.11.2010 opět navštívit pana Čecháka, a ten si vzpomněl, že smlouvu s panem Horáčkem uzavřel, protože vyhrál výběrové řízení.

A teď perličky:

Dsmp uzavřela smlovu dne 19.10.2010  na konečnou částku 386 000 Kč a  navýšení ceny necítila potřebu s nikým konzultovat, ani si smlouvu společenstvím nechat schválit.

Pan Horáček  údajně vyhrál výběrové řízení.  Mezi dnem konání schůze společenství vlastníků a dnem podepsání smlovy s panem Horáčkem uplynulo pět dnů, z toho tři pracovní. DsmP  však dokázala v této době vypsat výběrové řízení a vybrat vítěze.

Navýšení konečné ceny za převložkování komínů zdůvodnil pan ředitel Čechák tím, že pan Horáček neměl přesně změřené komíny. Ostatní kominíci ( jeden) dokázali vyčíslit své náklady, aniž by dům vůbec navštívili. Cenovou nabídku na vyvložkování komínů za 386 000 ( předloženo 18.10.2010 ) Kč předložil pan Horáček dříve, než zaměřil komíny v našem bytě tedy dřive než komíny zaměřil, už věděl že bude mít zvýšené náklady.

Ani za 386 000 Kč však pan Horáček komíny nevyvložkoval. Cena prací byla postupně navýšena na 412 000 Kč ( bez vědomí  a schválení vlastníků bytů). Ani za tuto cenu zakázku nedokončil a vyžadoval další desetitisíce. A i když DSMP tvrdila, že s vložkováním komínů se vzhledem k nevyhovujícímu stavu komínů musí započat neprodleně, práce ani do konce března 2010 nebyla dokončena. Pan Horáček požadoval zaplacení dalších  desetitisíců.

I když se údajně s vložkováním komínů muselo začít v polovině listopadu 2010 kvůli nebezpečnému stavu komínů práce nebyla ještě 29.3.2011 dokončena